Sgr ' s n Serie Hoog koppel coaxiale...
Zie detailsEen bulkbestelling voor een planetaire versnellingsbak wordt gewonnen of verloren op het specificatieblad, niet op de prijslijst. Wanneer een aanvraag alleen de verhouding, het uitgaande koppel en de flensgrootte vermeldt, kunnen de technische aanbiedingen die terugkomen met 20 tot 40 procent verschillen in massa, servicefactor en eenheidsprijs, omdat elke fabrikant de ontbrekende parameters opvult met zijn eigen aannames over de inschakelduur, de levensduur van de lagers en de speling.
Twee leveranciers kunnen zowel "25:1, 3.000 Nm, vierboutsflens" opgeven als eenheden waarvan de lagers respectievelijk 8.000 en 35.000 uur meegaan, op dezelfde transportband leveren. Niets in de offerte onthult welke welke is, en niets in de ontvangende inspectie zal dit ook opmerken, omdat beide eenheden een onbelaste run-in zullen doorstaan.
Deze gids behandelt de specificaties die moeten worden vastgesteld voordat een bulkaanvraag voor een offerte wordt vrijgegeven, de toleranties die beslissen over de acceptatie bij goedereninvoer, en de commerciële voorwaarden die de kosten per eenheid op 20, 200 en 2.000 eenheden stellen.
Zeven parameters bepalen of offertes van planetaire versnellingsbakken technisch vergelijkbaar zijn: nominaal uitgangskoppel, servicefactor, nominale verhouding, spelingsklasse, uitgangsinterfacetolerantie, levensduur van L10-lagers en smering. Als een van deze ontbreekt, zullen leveranciers prijzen hanteren op basis van verschillende aannames en zal het laagste bod doorgaans het bod zijn dat het minst heeft aangenomen.
In de onderstaande tabel staan de zeven vermeld, de waarden die voorkomen bij normale bulkbestellingen en de kostenregel die elke regel beweegt.
| Specificatie | Typische waarde voor bulkbestellingen | Referentie- of testconditie | Wat het in de prijs drijft |
| Nominaal uitgangskoppel | 500 tot 20.000 Nm | Geverifieerd bij 100 procent nominaal koppel, waarbij kortstondige overbelasting afzonderlijk wordt vermeld | Tandwielmodule, asdiameter en lagermaat |
| Servicefactor | 1,25 tot 2,0 | Toepassingsbelastingsklasse volgens ISO 6336 en AGMA 6013 | Framemaat, behuizingsmassa en koeling |
| Nominale verhouding | 3:1 tot 100:1 per eenheid, tot 1.000:1 in drie fasen | De verhoudingsafwijking wordt normaal gesproken onder de 1 procent gehouden | Aantal fasen, efficiëntie en totale lengte |
| Terugslag klasse | 8 tot 15 boogmin industrial, 3 to 5 arcmin precision | Gemeten aan de uitgaande as met vergrendelde ingang | Tandwielslijptijd en aangepaste montage |
| Uitvoerinterface | Pilot diameter H7, boutcirkel bij /-0,05 mm | ISO 9409-1 voor robotflenzen, klanttekening voor anderen | Armaturen en bewerkingspassen |
| Levensduur L10-lagers | 20.000 tot 50.000 uur | Basislevensduur volgens ISO 281 bij nominale belasting | Lagerkwaliteit en eenheidsprijs |
| Smering en afdichting | Synthetische PAO of minerale olie, levenslang vet in sommige frames, IP55 tot IP65 | Omgeving -20 C tot 40 C, montagerichting vermeld | Afdichtingsontwerp, onderhoudsinterval en garantie |
Een specificatie die de servicefactor en de L10-levensduur weglaat, is geen specificatie. ISO 6336 en AGMA 6013 vereisen beide dat de belastingsklasse van de toepassing wordt aangegeven voordat een nominaal koppel kan worden geverifieerd. Een leverancier die offertes maakt zonder erom te vragen, citeert dus een aanname en geen product.
De servicefactor is de vermenigvuldiger die wordt toegepast op het werkelijke toepassingskoppel om het vereiste nominale koppel van de versnellingsbak te verkrijgen. Voor uniforme transportbelasting is het geaccepteerde minimum 1,25, mixers en roerwerken zitten normaal gesproken op 1,5, en schokbelaste taken zoals brekers vereisen 1,75 of hoger volgens de belastingsclassificaties die worden gebruikt in ISO 6336 en AGMA 6013.
Het nummer is niet academisch. Een transportbandtoepassing van 3.000 Nm, geselecteerd met een servicefactor van 1,25, vereist een eenheid met een nominaal vermogen van 3.750 Nm; dezelfde toepassing gespecificeerd bij 1,75 vereist 5.250 Nm. Door deze stap wordt de bestelling doorgaans één of twee frameformaten hoger, wordt 15 tot 30 kg per eenheid toegevoegd en wordt het patroon van de montagebouten gewijzigd, waardoor de tekening van de grondplaat van de klant verandert. Bij een vrijgaveorder van 200 eenheden bedraagt het verschil een bedrag van zes cijfers.
Minimale servicefactor per toepassingsklasse
Koppeldichtheid is rated output torque divided by gearbox mass, expressed in newton-metres per kilogram. A 2,000 Nm planetary unit weighing 28 kg delivers roughly 71 Nm/kg, while a worm gearbox of the same rated torque typically reaches 15 to 25 Nm/kg, because sliding contact limits worm efficiency to 60 to 90 percent against 94 to 97 percent for a two-stage planetary drive.
De koppeldichtheid is de parameter die bepaalt of een bulkbestelling überhaupt kan worden geïnstalleerd. Bij mobiele apparatuur, een hanteringsarm of een machine met een gedefinieerde basisplaat kan een massatoename van 30 procent per eenheid onbouwbaar zijn, zelfs als de prijs acceptabel is. Kopers die het koppel en de servicefactor vastleggen maar de massa open laten, ontvangen een technisch conform, commercieel onbruikbaar aanbod. Voor een nadere blik op de interactie tussen de berekening van de levensduur van de lagers en de koppeldichtheid tijdens de inkoop, verwijzen we naar de technische nota van SGR koppeldichtheid van de planetaire versnellingsbak en L10-levensduur loopt door de rekenkunde.
Verhoudings-, speling- en interfacetoleranties moeten worden weergegeven als getallen met gedefinieerde meetomstandigheden, omdat een bestelling van 200 eenheden wordt geaccepteerd of afgewezen op basis van gemeten waarden in plaats van op catalogusbereiken. Een catalogus die zegt "speling 8 tot 15 arcmin" beschrijft een populatie; een inkooporder heeft een limiet nodig die geldt voor elk verzonden serienummer.
Daaruit volgen drie praktische punten. Ten eerste voegt elke planetaire fase de verhouding toe en trekt de efficiëntie af, zodat een drietrapseenheid van 1.000:1 ruwweg 3 tot 6 procent meer ingangsvermogen verliest dan een eentrapseenheid van hetzelfde frame. Ten tweede is de nauwkeurigheid van de tandwielen belangrijker dan de speling voor geluid en levensduur: industriële planetaire tandwielen worden normaal gesproken geproduceerd volgens ISO 1328 klasse 6 tot 8, en één graadstap verandert de zaagtijd per versnelling. Ten derde is de uitgangsinterface de goedkoopste plaats om een kostbare veldfout te voorkomen, aangezien een pilotdiameter buiten H7 of een boutcirkel buiten /-0,05 mm niet past op een grondplaat met boormal.
Het catalogusassortiment is een marketingnummer; de tekentolerantie is een contract. Grote kopers moeten de eerste in de tweede omzetten voordat het gereedschap wordt vrijgegeven, omdat nadat de armaturen zijn gesneden, de tolerantie gelijk is aan wat de armatuur produceert.
De economie van planetaire tandwielkasten in bulk hangt af van de bestelhoeveelheid, omdat de gereedschaps- en instelkosten vast zijn. Een speciaal uitgangsflensarmatuur dat 4.000 dollar kost, voegt 200 dollar per eenheid toe bij een proefbestelling van 20 eenheden, maar slechts 20 dollar per eenheid bij een vrijgaveorder van 200 eenheden, en 2 dollar per eenheid bij 2.000 eenheden. Die rekenkunde, en niet de goodwill van leveranciers, is wat de prijsverschillen scheidt.
De meeste fabrikanten stellen een praktisch minimum van 20 tot 50 eenheden per verhouding per framegrootte vast voor economische batchbewerking, en een eerste productiebatch duurt doorgaans 8 tot 12 weken vanaf de goedkeuring van de tekening, met nabestellingen na 4 tot 6 weken. Twee contractclausules beschermen de koper in dit stadium: een goedkeuringsstap voor het eerste artikel die de tekening en het inspectieplan bevriest vóór de volumeproductie, en een prijsgeldigheidsvenster dat het volledige leveringsschema bestrijkt in plaats van alleen de eerste verzending.
Bulkzendingen worden geaccepteerd op basis van bemonsteringsplannen en geregistreerde metingen, niet op basis van een enkele testbank. ISO 2859-1, inspectieniveau II, met een acceptatiekwaliteitslimiet van 1,0 voor grote defecten, is de contractuele basislijn die normaal gesproken in inkooporders voor versnellingsbakken wordt geschreven; voor een partij van 200 eenheden, wat zich vertaalt in een monster van 50 eenheden voor visuele en dimensionale controles, waarbij kritische kenmerken voor elke eenheid worden geverifieerd.
Een compleet documentenpakket voor een bulkbestelling van een planetaire versnellingsbak bevat de volgende items, en elke ontbrekende regel is een toekomstig garantiegeschil:
Eén meting per kenmerk per partij is geen keuring, maar bemonsteringstheater. De koper die 100 procent backlash-registratie en bemonsterde dimensionale verificatie in de bestelling schrijft, ontvangt gegevens die over de zendingen heen kunnen worden bekeken, wat de enige manier is om een proces te zien afdrijven voordat het veld het ziet.
Productiecapaciteit is de andere helft van het argument. Shanghai SGR Heavy Industry Machinery Co., Ltd. exploiteert een ringkernworm- en kookplaatmeetinstrument, een coördinatenmeetmachine en een testsysteem voor het vermogen en de efficiëntie van de versnellingsbak, die samen de tandwielgeometrie, behuizingsgeometrie en belaste prestaties omvatten. Documentatievoorbeelden en de onderliggende certificaten staan vermeld op SGR's kwaliteitscertificeringen en onderscheidingspagina .
Shanghai SGR Heavy Industry Machinery Co., Ltd. (SGR) ontwerpt, produceert en test planetaire, worm- en combinatiereductoren in de fabriek in Shanghai, met een intern ontwikkelingsteam en een vaste pijplijn met onder meer planetaire tandwielkasten, een vierassige complexe profielslijpmachine en een ontwerpsysteem voor toroïdale wormoptimalisatie. Voor bulkkopers is die combinatie op twee punten van belang: dezelfde engineeringgroep verzorgt de selectieberekening en de productietekening, en de meetapparatuur die nodig is om naleving te bewijzen, bevindt zich al op de werkvloer.
Het productassortiment omvat coaxiale en haakse planetaire reductoren, wormwielkasten met dubbele omhulling, cilindrische wormreductoren, combinatie-eenheden die planetaire en toroïdale wormtrappen koppelen, en versnellingsbakaccessoires zoals hydraulische remmen. Drie framefamilies worden het vaakst gebruikt in bulkinkoopprogramma's.
Deze familie is gebouwd voor bestellingen waarbij de beoordeling wordt bepaald door de servicefactor in plaats van door het nominale koppel. Ze dekt de hierboven beschreven bedrijfsklassen van 1,25 tot 1,75 en is het gebruikelijke uitgangspunt voor selecties van transportbanden, mixers en brekers.
SGR N-serie planetaire versnellingsbak met hoog koppel Omvat zware transport-, mixer-, breker- en zwenktaken met een hoog koppel, meerdere overbrengingen en aanpasbare montage, waardoor het de moeite waard is om dit te bekijken voordat u een versnellingsbak specificeert. Bekijk Product → Zwenk- en draaiwerkzaamheden combineren hoge radiale belastingen aan de uitgang met omkeerwerking, waardoor zowel de lagerkeuze als de spelingspecificatie veranderen in vergelijking met een puur roterende aandrijving.
N-serie planetaire versnellingsbak voor zwenkaandrijvingen Voor zwenk- en draaiwerkzaamheden met omkeerbare werking is deze versnellingsbak uit de N-serie de moeite waard om te beoordelen vanwege zijn meerdere assen, montagemogelijkheden en stijve behuizing. Bekijk Product → Op de bodem gemonteerde coaxiale frames zijn geschikt voor bulkbestellingen waarbij de versnellingsbak met bouten aan een gefabriceerde basisplaat wordt bevestigd en wordt aangedreven door een afzonderlijke motor, waarbij de uitgangsinterface wordt geregeld volgens de tekening van de klant.
N-serie coaxiale, op de basis gemonteerde planetaire versnellingsbak Voor bulkinstallaties op de basis ondersteunt deze coaxiale versnellingsbak uit de N-serie een hoog koppel, meerdere assen en montageopties, en een gedocumenteerde interface-evaluatie voordat een offerte wordt uitgebracht. Bekijk Product → Bulkbestellingen worden vermeld op een ingevuld toepassingsgegevensblad in plaats van op een cataloguspagina, zodat de servicefactor, L10-levensduur en interfacetoleranties schriftelijk worden overeengekomen voordat de prijs wordt vastgesteld.
Economische batchbewerking begint doorgaans bij 20 tot 50 eenheden per verhouding en framegrootte. Beneden dat niveau domineren installatie en tooling de prijs: een speciaal armatuur van $4.000, verdeeld over 20 eenheden, voegt $200 per eenheid toe, tegenover $20 per eenheid bij 200 eenheden en $2 per eenheid bij 2.000 eenheden.
Vermeld de toepassingsklasse, niet alleen het koppel. Voor uniforme transport- en zwenktaken is minimaal 1,25 nodig, voor mengers en roerwerken 1,5, en schokbelaste taken zoals brekers 1,75 of hoger, volgens de belastingsclassificaties uiteengezet in ISO 6336 en AGMA 6013. Een transportbandtoepassing van 3.000 Nm vereist daarom een nominale eenheid van minimaal 3.750 Nm en 5.250 Nm bij een factor 1,75.
Industriële planetaire productie-eenheden worden normaal gesproken op 8 tot 15 boogminuten gehouden, terwijl precisie-eenheden 3 tot 5 boogminuten bereiken door tandwielslijpen en op elkaar afgestemde assemblage. De speling moet altijd worden gespecificeerd op basis van de meetconditie, namelijk bij de uitgaande as met de ingang vergrendeld.
Vereist materiaalcertificaten volgens EN 10204 3.1, warmtebehandelingsrapporten, tandwielnauwkeurigheidsrapporten volgens ISO 1328, spelingsrecords per eenheid en geluid gemeten in dB(A) op 1 m afstand. Inspectiemonsters moeten ISO 2859-1 volgen op inspectieniveau II met een acceptatiekwaliteitslimiet van 1,0 voor grote defecten.
De aanschaf van planetaire tandwielkasten in bulk wordt herhaalbaar wanneer zeven specificaties, een reeks tekeningtoleranties en een bemonsteringsplan worden overeengekomen voordat de eerste offerte wordt vergeleken. Kopers die de servicefactor en L10-levensduur in de aanvraagfase vaststellen, ontvangen aanbiedingen die regel voor regel kunnen worden vergeleken, en leveranciers die niet aan de aangegeven levensduur kunnen voldoen, kunnen worden uitgesloten op basis van de berekening in plaats van op basis van de prijs.
De volgorde van de handelingen is consistent: definieer de belasting, zet de belasting om in een servicefactor, zet de servicefactor om in een nominaal koppel en vervolgens in een framegrootte, een massa en een interface. Alles daarna, van gereedschap tot inspectie, is een gevolg van die eerste vier stappen.